TCM INSTITUT - vzdělávání v tradiční čínské medicíně

TCM INSTITUT, z.s. pořádá ve dnech 6.4. – 1.5.2019 odbornou stáž:

Čína

 

Kapacita odborné stáže je vyčerpána. Zájemce, kteří pošlou přihlášku po 30.8.2018, budeme registrovat jako náhradníky a průběžně informovat. Toto platí i pro rodinné příslušníky. Děkujeme za pochopení.

 

Po dvouleté pauze pořádá TCM INSTITUT, z.s. další, v pořadí šestou, studijní stáž v Číně. Pro velký úspěch mimořádně zdařilého posledního studijního pobytu v roce 2017 bude stáž probíhat opět ve městě Chengdu.

 

Stáž je završením studia TCM, kde si student čtvrtého ročníku ověří, že to, co se učil, je opravdu tak, a že je připraven vyrazit do praxe.

Pro absolventy z praxe zase představuje stáž na čínských klinikách vítaný a lehce nostalgicky okořeněný návrat do školních lavic.

Pro všechny pak bude stáž v Chengdu nekonečným zdrojem informací v oborech, které si vybrali.

Proč Univerzita v Chengdu?

Největším přínosem odborných stáží na čínských klinikách je vytvoření pocitu sounáležitosti našich studentů a absolventů s širokou světovou komunitou terapeutů TCM. Přes obrovské vzdálenosti a odlišné systémy vzdělání studenti naleznou „společnou řeč“ s čínskými lektory a dalšími zahraničními kolegy.
Jozef Lucký

Organizace stáže

Návštěvy pracovišť na klinikách Univerzity se konají v pracovních dnech dopoledne a odpoledne, jsou organizované po malých skupinkách s čínským tlumočníkem. Absolventi mohou vybírat z několika oddělení (akupunktura a požehování, vnitřní lékařství, gynekologie, revmatologie, tuina, smíšené nemoci, dětské).

Během 3 pracovních týdnů vychází kolem 25 vizit na vybraná klinická pracoviště. Některé odpolední vizity budou nahrazeny společnými teoretickými přednáškami (význam doplnění zhengqi při léčbě autoimunitních nemocí, onemocnění jater, alergie a další). Pokud o stáži uvažujete, přemýšlejte zároveň o vašich preferencích návštěv, tedy, která oddělení chcete navštívit. Vaše preference budeme zjišťovat po přihlášení na stáž.

Zájemcům o stáž doporučujeme zopakovat si učivo, včetně čínských názvů akupunkturních bodů, což je nejlepší cesta k navázání užšího vztahu s čínským lektorem a předpoklad většího zapojení do práce v ambulanci (napichování pacientů, lepší komunikace s profesorem). Čínští pedagogové velmi oceňují znalosti a zájem o obor.

Ubytování

V luxusním hotelu vzdáleném od Univerzity „přes ulici“, ve dvou a třílůžkových pokojích se snídaní. Pokoje si můžete zvolit podle nálady, abyste se při náročném programu a pobytu plném zážitků cítili co nejpříjemněji.

Apartmá v kolumbijském stylu – pro ty, co to rádi horké.

Evropský rustikální pokoj – bezpečí domova uprostřed Číny.

Pokoj v korejském stylu – komfortní minimalizmus.

Pokoj stylu vesmírné rakety – zažijte každý večer let na Venuši.

Pokoj ve stylu dynastie Ming a Qing – probuďte se v Zakázaném městě.

Pokoj v italském stylu – vžijte se do osudu Marca Pola.

Pokoj ve stylu deštného pralesa – relaxace jako v Karibiku.

Anglický pokoj – gentlemanem či lady v Orientu.

Středozemní styl pokoje – ostrůvek ve vnitrozemí.

Pokoj ve stylu dynastie Tang – pro milovníky starodávného komfortu.

Pohádkový pokoj – popovídejte si večer se svým žabím princem.

Dadaistický pokoj – když toho všeho máte trochu nad hlavu.

 

 

Jídelna určená k podávání snídaní je velmi komfortním a příjemným prostředím k načerpání energie do pracovního dne. Personál se těší, až se s vámi podělí o své umění. Čínské i západní pokrmy – dle libosti jsou samozřejmostí.

 

Doprovodný program

Sečuán je časovou osou spojen s pradávným královstvím Shu. Říká se, že v tomto regionu se čínská civilizace vytvářela autonomně. Obyvatelé Sečuánu hrdě prohlašují – když přišla Čína do Sečuánu, nepodmanila si jej, stala se Sečuánem... Právě přes tuto oblast pronikal do země buddhizmus a zanechal po sobě bohatou paletu památek. Provincie je rovněž místem setkávání se čínského a tibetského etnika, přičemž jeho západní hornatá část je převážně tibetská. Sečuán je také přirozeným bydlištěm pandy velké, kterých v místních rezervacích žije několik stovek. Pro poznávací část pobytu jsme vyhradili víkendy a věříme, že si je užijete přinejmenším stejně dobře, jako stáž v nemocnicích.

Lešanský Buddha (Le Shan Da Fo)

Největší socha sedícího Buddhy na světě, vytesána do skály za dynastie Tang (618 – 907) na soutoku tří řek. Okolí sochy je plné dalších památek, menších pouze rozměry. Oblast je plná skalních draků, tygrů a jiných ochránců komplexu posvátné hory E Mei Shan.

Park a došková chalupa básníka Du Fu

Básník Du Fu, „patron čínské poezie“ byl vyhlášeným poetou, tulákem, malířem. Jeho básně odráží obrovský soucit a sociální cítění. Park kolem bydliště si zamilujete pro jeho bambusové lesíky, četná jezírka a snesitelné množství návštěvníků.

Posvátná hora E Mei Shan

Jedna ze čtyř posvátných hor čínského buddhizmu, posetá kláštery a tyčící se do výše 3099 metrů. Nezapomenutelným zážitkem je východ slunce, pozorovaný z vrcholku hory (dalším nezapomenutelným zážitkem jsou dotěrní a zlodějští makakové).

Posvátné hory Qing Chen Shan

Legendy považují hory Qing Chen Shan za místo zrodu taoizmu. Během jednodenní procházky uvidíme množství taoistických klášterů, včetně kláštera zasvěcenému famóznímu lékaři Sun Si Miaovi. Zvláštní pozornost budeme věnovat ženskému klášteru Jian Fu Gong, kde je představenou abatyše Zhang Ming Xin.

Muzeum San Xing Dui

Muzeum San Xing Dui ve svých expozicích v přítmí, symbolizující nejasnost a tajemno, poodhaluje svědectví mysteriózní civilizace státu Shu s maskami neznámých bytostí, ptačími muži a znaky nepochopitelně rozvinutých technologií neznámé civilizace.

Chovná a výzkumná stanice pandy velké

Světově známá chovná stanice byla založena v roce 1987. Zájemci, ochotní si přivstat, mohou pozorovat ranní krmení a život pand v prostředí imitujícím volnou přírodu.

Pokus o přežití sečuánského „ohnivého kotlíku“ (Huo Duo)

Vyhlášenou kulinářskou specialitou Sečuánu je ohnivý kotlík – vařící kotel s pikantním a „sladkým“ nálevem, do kterého hodující společně vkládají nejroztodivnější ingredience – různou lokální zeleninu, tenounké plátky masa, jícny, očištěná střeva, mořské potvory, houby atd. Pokud jídlo moc pálí, zajídají jej místní česnekovou pastou. Každopádně jde o nezapomenutelný zážitek.

Starobylá vesnice Huang Long Xi a její obchůdky
Typická čínská vesnice na říčce Žlutého draka se svými famózními ovocnými víny, jednohubkami ze štírů a cvrčků a množstvím malých příjemných obchůdků.

 

Příjezd Hujerů

Jako zlatý hřeb pobytu nabízíme vašim rodinným příslušníkům možnost strávit s vámi poslední dva dny školy a zúčastnit se slavnostního předávání certifikátů během páteční Closing Ceremony. Vaši blízcí se připojí k naší závěrečné víkendové cestě do Tibetu.
Odlet 24.4.2019
Přílet 1.5.2019

 

Závěrečný výlet do tibetské prefektury Gan Zi (Garzê)

Západní Sečuán byl odjakživa místem setkávání se čínské a tibetské kultury. Autonomní oblast Gan Zi je osídlena převážně tibetským etnikem a na závěr našeho pobytu poskytne důstojné a nezapomenutelné zážitky a scenérie.

Tagong (Lhagang)

Malé město a oblast se zelenými pláněmi a množstvím klášterů tibetského buddhismu (lamaizmu).

 

Záštita

 


Studijní pobyt je organizován pod záštitou Generálního konzulátu ČR v Chengdu a pana Generálního konzula Karla Šrola. Pan konzul přislíbil laskavý dohled a pomoc v případě nouze.

 

Harmonogram
 

Příjezd a první víkend

6.4. 2019 (so)
15:00 odlet z Prahy do Chengdu přímým letem společnosti Sichuan airlines
7.4. 2019 (ne)
6:15 přílet do Chengdu, ubytování, seznámení se s okolím, park a došková chalupa básníka Du Fu
 

První týden

8.4. – 12.4. 2019 (po - pá)
dopolední a odpolední klinické stáže po malých skupinkách dle vlastního výběru, během týdne slavnostní Opening Ceremony
13.4. – 14.4. 2019 (so - ne)
doprovodný program - Lešanský Buddha (nutno si přivstat), starobylá vesnice Huang Long Xi, pandí zahrada.
 

Druhý týden

15. – 19.4. 2019 (po - pá)
dopolední a odpolední klinické stáže v nemocničních odděleních dle vlastního výběru
20. – 21.4. 2019 (so - ne)
doprovodný program - posvátná hora E Mei, taoistické hory Qing Chen Shan a jejich kláštery
 

Třetí týden

22. – 25.4. 2019 (po – čt)
dopolední a odpolední klinické stáže v nemocničních odděleních dle vlastního výběru
25.4. 2019 (čt)
příjezd Hujerů
26.4. 2019 (pá)
slavnostní Closing Ceremony s předáváním certifikátů
27. – 29.4. 2019 (so - po)
návštěva tibetské autonomní oblasti Gan Zi (Garzê)
29.4. 2019 (po)
návrat do Chengdu
30.4. 2019 (út)
závěrečný den v Chengdu, muzeum San Xing Dui s obřími maskami a podivuhodnou civilizací, nákupy dárků na poslední chvíli, ve večerních hodinách odjezd na letiště
1.5. 2019 (st)
1:50 odlet, předpokládaný návrat do Prahy 6:50

 

Garantem studijní stáže je MUDr. Jozef Lucký, který má se zdejší Univerzitou TCM téměř dvacetileté přátelské vztahy.

 

Kolik to bude stát?

Cena pro účastníky stáže: 88 500 Kč / 3 457 EUR
Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

(Odhadovaný rozpočet fakultativních výletů – cca 170 USD)

Upozorňujeme, že odborná stáž je nabízena jako celek, není tedy možné kteroukoliv část vyjímat a hradit individuálně.

 

Harmonogram jednotlivých úkonů a plateb pro účastníky stáže:

možnost přihlášení bude od července 2018
přihlášku je třeba odeslat do 5. 09. 2018
platba nevratné zálohy 20 000 Kč (rezervace letenek na jména) do 5. 09. 2018
platba zálohy 30 000 Kč do 20. 01. 2019
doplatek celkové částky do 20. 02. 2019
odevzdání pasu a vyplněných formulářů pro vyřízení víza do 01. 03. 2019 (vzor pro vyplnění formuláře Vám bude včas zaslán)

Poznámky

 

Cena pro rodinné příslušníky - Hujer trip: 29 900 Kč / 1 168 EUR
Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Harmonogram jednotlivých úkonů a plateb pro rodinné příslušníky – Hujer trip:

možnost přihlášení bude během července 2018
přihlášku je třeba odeslat do 15. 09. 2018
platba nevratné zálohy 5 000 Kč (rezervace letenek na jména) do 30. 09. 2018
doplatek celkové částky do 20. 02. 2019
odevzdání pasu a vyplněných formulářů pro vyřízení víza do 01. 03. 2019 (vzor pro vyplnění formuláře Vám bude včas zaslán)

Poznámka

Kontaktní osoby

Martina Jirsová - mjirsova@tcminstitut.cz
Magdalena Vlastiborová - mvlastiborova@tcminstitut.cz
Simona Frelichová - sfrelichova@tcminstitut.cz

Kapacita odborné stáže je vyčerpána. Zájemce, kteří pošlou přihlášku po 20.8.2018 po 9:17 hodin, budeme registrovat jako náhradníky a průběžně informovat. Děkujeme za pochopení.

Přihláška

Položky označené hvězdičkou jsou povinné a bez jejich vyplnění nebude možné formulář odeslat.
Fakturace na firmu

Firma (*)

IČ (*)

DIČ
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

TCM Institut

TCM BOHEMIA, Národní 11, 110 00 Praha 1
T: 222 075 282, M: 603 201 686, 604 203 221, E: seminare@tcminstitut.cz

PŘIHLÁŠENÍ STUDENTŮ