TCM INSTITUT - vzdělávání v tradiční čínské medicíně

Gui Gen, návrat ke kořenům čínské medicíny IV - Dr. Li Jie

HDNJ Čtvrtá část

Huang Di Nei Jing akupunktura - Tréning tradičních metod napichování

Ani po tisícovkách let používání se jehly, jako akupunkturní nástroj téměř nezměnily. Jehly jsou stále jednoduché. To vysvětluje, jak moc důležité jsou pro dobrého akupunkturistu techniky napichování. Je to druh tajné magické dovednosti. Mnohdy to určuje účinek akupunktury při léčení v praxi. Huang Di Nei Jing říká, že naše tělo je malým vesmírem. Můžeme se důvodně domnívat, že akupunkturní body (otvory) jsou stejné, jako černé díry ve vesmíru, existující v našem těle. Obsahují velkou sílu a životní informace. Meridiány jsou jako živý navigační systém. Tento systém ovlivňuje délku života a opravuje odchylky v životním programu. V TČM se tomu říká Jing Qi Shen. Proto je akupunktura více než jen to, co prokázali západní vědci, že pouze působí na neurotransmitery a vyvolává změny v endokrinním systému.

Bohužel, patrně z důvodu nedostatečného času na vzdělávání, na západě mnoho akupunkturistů neabsolvovalo systematický trénink technik napichování. Huang Di Nei Jing a Nan Jing jsou prameny, kde jsou metody napichování systematicky popsány.

Během tohoto semináře nás Dr. Li Jie zasvětí do původních akupunkturních technik, jako jsou Huang Di Nei Jing 12 napichování, 5 napichování a 9 napichování. Probereme tyto záležitosti:

  • Úvod do Huang Di Nei Jing devět druhů jehel, rozdílů mezi nimi a klinické aplikace.
  • Budeme trénovat základní dovednosti akupunkturisty popsané v klasických dílech, jako je dovednost nabírání (získávání) Qi (De Qi), držení Qi (Shou Qi) a manipulace Qi (Xing Qi).
  • Představíme si a systematicky procvičíme techniky devíti napichování, pěti napichování a dvanácti napichování z Huang Di Nei Jingu a Nan Jingu.
  • Vysvětlíme si a procvičíme metody pronikání jehly skrz kůži.
  • Budeme trénovat jednoduché doplňovací a vypouštěcí techniky jako jsou Ti Cha Bu Xie, Nian Zhuan Bi Xie a Hu Xi Bu Xie.
  • Nacvičíme si komplexní techniky napichování jako jsou “Zažehnout oheň na hoře”, “Zchlazení skrz nebe”, a “Bílý tygr vrtí hlavou”.
  • Představíme si a vyzkoušíme umělecké akupunkturní techniky, jako jsou “Tři draci směrem k nosu”, “Čtyři květiny” a “He Gu Ci”.
  • Také si předvedeme “Tři zlaté jehly” a vysvětlíme si jejich klinické použití.
  • Uvedeme si efektivní akupunkturní sestavy pro využití v praxi.

Termín konání
22. 9. 2017 - 24. 9. 2017

Časový rozvrh
pátek 10,00 - 18,00
sobota 10,00 - 18,00
neděle 09,00 - 16,00

Místo konání
Dům ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1 (ukázat mapu)

Cena semináře
7 900 Kč / 295 EUR
Při účasti na všech čtyřech částech projektu bude poskytnuta na poslední seminář sleva 40%. Uveďte prosím tuto skutečnost do poznámky v přihlášce a uhraďte již sníženou částku
Kč 4740 - resp. EUR 177.


Lektoři
Li Jie, Dr.

Formy úhrady
• v hotovosti na adrese : TCM INSTITUT, Praha 1, Národní 11
• převodním příkazem na základě obdržených platebních údajů v elektronické podobě
• kartou na adrese: TCM INSTITUT, Praha 1, Národní 11

Kontaktní osoba
Magdalena Vlastiborová, tel. 732413880, mvlastiborova@tcminstitut.cz

Přihláška - Gui Gen, návrat ke kořenům čínské medicíny IV - Dr. Li Jie


Jméno (*)

Titul

E-mail (*)

Telefon (*)

Poznámka

Zvolte měnu platby

Fakturace na firmu

Firma (*)

IČ (*)

DIČ

Souhlasím se zpracováním osobních údajů


V případě nedostatečného počtu zájemců si organizátor vyhrazuje právo seminář zrušit, zaplacená částka bude vrácena na účet nebo zaslána složenkou. Položky označené hvězdičkou jsou povinné a bez jejich vyplnění nebude možné formulář odeslat.

TCM Institut

TCM BOHEMIA, Národní 11, 110 00 Praha 1
T: 222 075 282, M: 603 201 686, 604 203 221, E: seminare@tcminstitut.cz

PŘIHLÁŠENÍ STUDENTŮ