TCM INSTITUT - vzdělávání v tradiční čínské medicíně

Škola tradiční čínské medicíny - studium pěti dovedností

 

Jsem fyzioterapeut

 

Pro fyzioterapeuta, uvažujícího o rozšíření svého terapeutického záběru, je studium tradiční čínské medicíny na TCM Institutu ideální volbou. Jeho absolvováním vykročí fyzioterapeut z rámce léčby pohybového aparátu do široké oblasti zvládání psychosomatických, autoimunitních či degenerativních onemocnění. Zůstává mu klasické západní vzdělání a rozhled, nově doplněné o tisíciletou tradici multioborového systému pracujícího s tělem, metabolizmem, emocemi či duší pacienta.

Byť vzdálené od sebe tisíce kilometrů i let, mají oba systémy společné průniky terapeutických metod. Fyzioterapeut student je veden od jemu známých systémů masáží a zdravotního cvičení k novým obzorům, na kterých staví tradiční čínská medicína:

  • tradiční čínské masáže tuina zavedou studujícího od pohybového aparátu k psychosomatice a vnitřním orgánům
  • zdravotní cvičení qi gong (práce s vitální silou čchi) pomůže propojit tři poklady lidského organizmu – ducha, vitalitu a tělo
  • akupunktura může být pro terapeuta zcela zásadním akcelerátorem terapeutických úspěchů, a to nejenom pro pohybový aparát
  • podpůrná fytoterapie pomůže tam, kde práce s tělem nepostačuje, ať se jedná o různá zánětlivá, degenerativní či psychosomatická onemocnění
  • dietetika je třešničkou na dortu a pomůže vést klienta ke zdravému životnímu stylu

Studium tradiční čínské medicíny na TCM Institutu je detailně strukturováno a jednotlivé bloky na sebe plynule a logicky navazují.
Učíme lidi tak, aby mohli po skončení studia pracovat v „ostrém provozu“, studium má jednoznačný cíl – přípravu pro samostatnou praxi. Netopíme se v detailech.
Studium je podporováno rozsáhlými materiály, pracovními sešity a velkeá část studia je vyhrazená praktickému procvičování po malých skupinkách.
Absolventi mají možnost praktické stáže na klinickém pracovišti.

Ze zkušeností našich absolventů:

JAK VÁM POMÁHAJÍ ZNALOSTI TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY VE VAŠÍ PRAXI:  "Fyzioterapeutickou praxi vykonávám 20 let, zaměřuji se především na manuální medicínu a techniky na neurofyziologickém podkladě. Tradiční čínskou medicínu (TCM) jsem si vybrala, protože má s fyzioterapií hodně společného: vnímá člověka jako jeden celek, využívá aspekce, palpace, manuálních technik a je úspěšná při řešení zejména funkčních poruch organizmu. Tradiční čínská medicína má důkladně rozpracovanou diagnostiku a terapii, které mají využití nejen pro samotný pohybový aparát, ale i u poruch viscerálních (viscerovertebrálních) a psychosomatických, se kterými se problémy pohybového aparátu často kombinují. Dovoluje nám tedy léčbu i tam, kde možnosti fyzioterapie jsou již vyčerpané. TCM úspěšně používám i ve sportovní fyzioterapii."
PhDr. Andrea Pávová, Ph.D., fyzioterapeutka

Nový běh studia - informace a možnost přihlášení

TCM Institut

TCM BOHEMIA, Národní 11, 110 00 Praha 1
T: 230 234 906, M: 604 203 221
E: seminare@tcminstitut.cz
CHCI ZASÍLAT NEWSLETTER

Příjmení

Jméno

E-mailStudentské stránky

VSTOUPIT

E-learningový portál

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG pro terapeuty TCM

VSTOUPIT