TCM INSTITUT - vzdělávání v tradiční čínské medicíně

Škola tradiční čínské medicíny - studium pěti dovedností

 

Výhody vzdělávání v TCM INSTITUT

 

Prezenční forma studia

Preferujete klasickou formu výuky? Učíte se rádi v kruhu dalších studentů? Doma byste se ke studiu nedonutili? Právě pro Vás nabízíme možnost studia prezenční formou. Silnou stránkou prezenční formy výuky je osobní kontakt s lektorem a navázání přátelských vztahů se spolužáky.

 

E-learningová forma studia

Jste maminou na mateřské? Chodíte do práce na plný úvazek? Museli byste za studiem dojíždět ze vzdálenějších koutů České republiky či ze Slovenska? Právě pro Vás nově nabízíme možnost studia Přípravného ročníku formou e-learningu, která Vám ušetří čas strávený na cestách, finance za ubytování či dny Vaší dovolené. Koncepce e-learningu je flexibilní a sestavena tak, aby Vám vycházela maximálně vstříc. Studium není omezeno časem či místem, tempo výuky si volí každý student sám dle svých možností. V navazujícím studiu (1.-4. ročník) je e-learning kombinován s prezenční výukou.

 

Výuka pěti různých terapeutických metod

Základním rysem studia u nás je paralelní vzdělávání ve všech hlavních oborech čínské medicíny - akupunktuře, bylinné léčbě, masážích, dietetice a cvičení. Absolventi pak mohou tyto různé metody flexibilně využívat ve své praxi podle aktuálního stavu a potřeb klienta.

 

Důraz na praxi

Již od prvních dnů přípravného ročníku jsou studenti žádáni o vypracovávání domácích úkolů, usnadňujících jim dívat se na svět "čínskýma očima". Ve vyšších ročnících je studium doplněno více než 400 hodinami praxe, umožňující dostat umění čínské medicíny více do krve.

 

Supervize

Pro studenty vyšších ročníků a mladé praktiky – absolventy zajišťujeme klinické supervize, které jsou všeobecně považovány za nejlepší pomůcku k překonání období, kdy se absolvent musí naučit plavat v každodenní obtížné praxi.

 

Přátelská struktura studia

Během výuky dostávají studenti studijní látku filtrovanou s maximálním možným omezením byť krásných na pohled, ale pro dnešní praxi neužitečných diagnostických i terapeutických metod. Lektoři prošlapávají cestičku, aby provedli studenty hustým a nepřehledným lesem informací bezpečně na druhou stranu. Bude-li mít absolvent po skončení studia chuť a sílu onen pomyslný les dále prozkoumávat, snadno do něj vstoupí znova, aniž by zabloudil.

 

Organizace výuky

Velmi si vážíme osobního nasazení většiny studentů, pro které je náročné studium při stávající práci značnou zátěží. Proto se snažíme maximálně šetřit jejich čas a spojujeme přednáškové a praktické výukové dny dohromady, abychom usnadnili dojíždění ze vzdálenějších částí republiky či ze Slovenska. Přednášky jsou nabízené formou prezenční i jako výuková videa, máte k dispozici oboje a libovolně je kombinovat.

 

Medicínské minimum

Pro studenty bez předchozího vzdělání v moderní medicíně organizujeme průřezovou výuku ve zdravovědných oborech. Od základů anatomie povrchu lidského těla, potřebnou pro dobré zvládnutí akupunktury, až po zobrazovací metody, zvládnutí kardiopulmonální resuscitace či moderní trendy soudobé medicíny. Bez alespoň základní znalosti terminologie a orientace v medicíně působí každý, byť sebelepší terapeut tradiční čínské medicíny, jako laik.

 

Info dny

Pro zájemce o studium organizujeme pravidelné Informační dny, během kterých se mohou velmi detailně seznámit s obsahem, cíli, studijními materiály, lektorským zázemím, cenami a všemi dalšími podrobnostmi, týkajícími se studia. Uchazeči si tak mohou udělat přesnější představu a lépe rozvážit svá rozhodnutí ohledně studia.

 

Nový běh studia - informace a možnost přihlášení

TCM Institut

TCM BOHEMIA, Národní 11, 110 00 Praha 1
T: 230 234 906, M: 604 203 221
E: seminare@tcminstitut.cz
CHCI ZASÍLAT NEWSLETTER

Příjmení

Jméno

E-mailStudentské stránky

VSTOUPIT

E-learningový portál

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG pro terapeuty TCM

VSTOUPIT