TCM INSTITUT - vzdělávání v tradiční čínské medicíně

Co zbylo po obrazech III

Co zbylo po Obrazech (různá neprobraná onemocnění a patologické stavy v TČM)
Tento seminář volně navazuje na předchozí semináře v březnu a červnu 

Postgraduální seminář je určen primárně pro absolventy, kteří ukončili studium na TCM Institutu v letech 2019, 2020 a 2021. Zabývá se nemocemi, se kterými se běžně setkáváme ve své praxi a které nebyly probrány ve standardním systému rozlišování obrazů (Bian Zheng). Tyto stavy se zhusta v čínské medicíně označují pojmem Bing (nemoc). Starší absolventi jsou samozřejmě vítání také, zejména ti, kteří nestihli minulý seminář s touto tematikou v roce 2019.

Kostru semináře tvoří dokument Světové zdravotnické organizace (WHO) s názvem 11. revize mezinárodní klasifikace nemocí (MKN). Ta v roce 2018 právě v této publikaci poprvé mezi nemoci moderní medicíny zařadila i patologie TČM.

Kromě jiných se budeme zabývat:

orgánovými patologiemi (bolesti v podbřišku, žloutenka, bubnovité nafouknutí břicha, palpitace, blokáda hrudníku, poruchy polykání, průjmovitá onemocnění, kašel různých příčin, otoky atd.)
patologiemi kůže a sliznic, které nebyly probrány na předchozích seminářích (různá hnisavá onemocnění kůže, plísňová onemocnění, celulitida, moučnivka, anální fisura, hemoroidy atd.)
patologiemi spojenými s gynekologií, těhotenstvím a poporodním obdobím, které nebyly probrány na předchozích seminářích (neklidný plod, poporodní bolesti břicha, vaginální flatulence atd.)
patologiemi kostí, kloubů a svalů, které nebyly doposud probrány (svalové křeče, brnění, onemocnění z úbytku svalové hmoty atd.)
patologiemi uší, nosu a hrdla, pokud nebyly doposud probrány (šeroslepost, záněty očních víček, chrapot atd.)
patologiemi mozku (křečovitá onemocnění, zvonění v mozku, zapomnětlivost atd.)
patologiemi vitálních substancí (diabetes, onemocnění z vyčerpání)
patologiemi psychickými a emočními (liliové onemocnění, manické a depresivní onemocnění, nespavost, nadměrná spavost, demence atd.)
vnějšími nezařazenými patologiemi (stav náhlého zmatku, onemocnění letního vedra atd.)
patologiemi dětského věku, která nebyla probrána na minulých seminářích (vývojová opoždění, růstové bolesti, křečovité stavy z úleku, noční křik, dětská dermatitida atd.)
Na seminář budou připravené pracovní listy k doplňování. Nezbytná je dobrá znalost problematiky ze školy (seminář je brán jako postgraduální). Látka je značně rozsáhlá a předpokládáme, že zcela zaplní mezeru mezi jednotlivými obrazy, tak, aby se terapeut již nedostával do diagnostických rozpaků. A tento cíl sleduje ve své publikaci i Světová zdravotnická organizace (WHO), která připravila výčet patologií TČM tak, aby pokrýval celé možné složité spektrum lidských patologií. Nenechte si ujít tento originální tematický postgraduální kurz, který je prozatím v evropském kontextu neznámý.

Předpokládaný rozsah témat pro třetí část semináře bude upřesněn.
 


Termín konání
27. 10. 2023 - 28. 10. 2023

Časový rozvrh
pátek 9,30 - 18h
sobota 9 - 17h
po oba dny s přestávkou na oběd

Místo konání
Dům ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1 (ukázat mapu)

Cena semináře
3 000 Kč / 125 EUR


Lektoři
Lucký Jozef, MUDr.

Kontaktní osoba
Magdalena Vlastiborová, tel 732413880, mvlastiborova@tcminstitut.cz

Na tento seminář není možné se momentálně přihlásit.

TCM Institut

TCM BOHEMIA, Národní 11, 110 00 Praha 1
T: 230 234 906, M: 604 203 221
E: seminare@tcminstitut.cz
CHCI ZASÍLAT NEWSLETTER

Příjmení

Jméno

E-mailStudentské stránky

VSTOUPIT

E-learningový portál

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG pro terapeuty TCM

VSTOUPIT