TCM INSTITUT - vzdělávání v tradiční čínské medicíně

Terapeut TCM pomáhá jinak. Komplexně

Autor: Sekotová Lucie / Téma: Základy teorie tradiční čínské medicíny / Vydáno: 5.3.2021

Ilustrační obrázek

Chystáte se na svou první návštěvu kliniky tradiční čínské medicíny? Máte z ní trochu obavy, protože nevíte, co máte očekávat? Není třeba se ničeho bát, děláme vše pro to, abyste byli spokojeni. 

První návštěva 
Pojďme si otevřeně říct, jak to na naší klinice TCM CLINIC chodí. V první řadě je třeba se objednat. Ideálně telefonicky u našich kolegyň na recepci. První společné setkání bude ca na hodinu, kdy terapeut celkově posoudí Váš zdravotní stav a navrhne léčebný postup. 

Den před domluvenou návštěvou Vám kolegyně zašlou sms zprávu, v níž připomínají čas a místo vyšetření. Na první návštěvu je lepší přijít o pár minut dříve, protože je třeba zvládnout nutnou administrativu a založit Vám kartu. Po příchodu na recepci kliniky obdržíte formulář k vyplnění. Nečekejte nic složitého, pouze osobní údaje a souhlas s jejich zpracováním. Na uvedenou adresu zasíláme případnou bylinnou léčbu. Podepsaný formulář předejte recepčním a poté si pro Vás již přijde terapeut. Vstupní vyšetření začíná!

Vstupní vyšetření
Terapeut se Vám představí a nastíní postup dnešní návštěvy. Čeká vás přibližně 60minutový vstupní pohovor, během kterého terapeut mapuje silné a slabé články Vašeho organismu. Podrobně se vyptáváme na vše související s Vaším zdravotním stavem, bereme v úvahu příznaky nemoci tak, jak se mění v čase, Vaši konstituci, vlivy prostředí, ve kterém žijete i vliv ročního období. 

Pracujeme s propracovaným systémem tzv. Deseti otázek, které umí krok po kroku odkrýt hlavní disharmonie v těle. Mnohdy se ptáme i na to, co s Vaším zdravotním problémem zdánlivě nemusí souviset. Ale v lidském organismu je vše propojeno se vším. A čím více informací máme k dispozici, tím lépe dokážeme stanovit diagnózu z pohledu tradiční čínské medicíny a na ní navázat správnou a účinnou léčbu. Pokud byste měli pocit, že jste terapeutovi opomněli něco důležitého sdělit, vždy je prostor informaci doplnit buď později e-mailem, nebo při kontrole. Vhodné je také donést lékařské zprávy. I ty nám pomohou udělat si celkový obraz Vašeho zdravotního stavu.

Po zevrubném rozhovoru následuje diagnostika z jazyka a pulzní diagnostika. Obě metody nám prohloubí pohled na Vaše tělo. Ze získaných dat sestavíme obraz nerovnováhy (neboli nemoci) a navrhneme strategii léčby.

Na naší klinice pracujeme s pěti hlavními metodami tradiční čínské medicíny – fytoterapie (bylinná léčba), akupunktura, dietetika založená na principech čínské zdravovědy, masáže tuina a cvičení qigong. Správná kombinace metod vede k navrácení organismu do stavu rovnováhy, která se rovná zdraví. 

TCM léčí kořen nemoci 
Je však třeba si uvědomit, že léčebné nástroje TCM pracují jinak než klasické léčivé preparáty užívané v moderní medicíně. Její práce je systematická a napravuje vytvořené nerovnováhy v organismu, aby časem tělo již žádnou pomoc nepotřebovalo a samo se udržovalo ve stavu zdraví. 

V cestě za uzdravením hraje roli i to, jak dlouho trvají potíže, se kterými za námi pacienti přicházejí. Některé se léčí dny, jiné potřebují týdny, ba i měsíce. Nejlepších a nejrychlejších výsledků se dosahuje u klientů, kteří s terapeutem spolupracují a ruku v ruce s léčbou upravují i svou stravu a celkový životní styl. Někdy k plnému uzdravení vede delší cesta než slupnout pilulku, ale stojí to za to!

Kontrola 
Kontrola je pro nás i pro Vás velmi důležitá, protože nám umožňuje upravovat léčbu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Její načasování záleží na potížích a navržené léčbě. Pokud je vhodná akupunktura, většinou se s terapeutem budete scházet ca jednou týdně po dobu min. čtyř týdnů. Posléze se může interval akupunkturních sezení prodloužit, až už nebude žádné ošetření jehličkami třeba :-). V případě, že bude přidána i bylinná léčba, kontroly se dělávají těsně před dobráním domluvené léčebné dávky, aby se zvolená směs mohla upravit podle aktuálního zdravotního obrazu. Většina pacientů pociťuje zmírnění potíží ve velmi krátké době, což potvrzuje, že tradiční čínská medicína má své nezastupitelné místo v péči o lidské zdraví. 

Chcete její sílu vyzkoušet? Jakmile budeme opět otevření, můžete se objednat ke vstupnímu vyšetření. TCM CLINIC, Národní 11, Praha 1, 2. patro.  tel: 230 234 777, mobil: 603 512 165. Více na www.tcmclinic.cz

P. S.  V případě, že jste k nám na kliniku objednaní a z jakékoliv důvodu se nemůžete dostavit, dejte nám to prosím vědět min. 24 hodin předem. Zájemců o naše služby je mnoho a byla by škoda, aby termín propadl. Děkujeme!


 

Souvisedjící články

Jazyk - zrcadlo našeho organizmu (21.4.2020)
O příčinách nemocí (7.4.2020)
Zdraví versus nemoc ve staré Číně a dnes (7.4.2020)
Koncept pěti prvků (7.4.2020)
5 úschoven a 6 skladišť (7.4.2020)
TCM Institut

TCM BOHEMIA, Národní 11, 110 00 Praha 1
T: 230 234 906, M: 604 203 221
E: seminare@tcminstitut.cz
CHCI ZASÍLAT NEWSLETTER

Příjmení

Jméno

E-mailStudentské stránky

VSTOUPIT

E-learningový portál

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG pro terapeuty TCM

VSTOUPIT