TCM INSTITUT - vzdělávání v tradiční čínské medicíně

Hubneme do plavek

Autor: Sekotová Lucie / Téma: Dietetika / Vydáno: 6.5.2021

Ilustrační obrázek

V minulém článku jsme si popsali, proč člověk nabírá nežádoucí kilogramy. Nyní se podíváme na to, jak je nechat zase odejít. Jelikož je hned několik možných příčin, na základě kterých obezita vznikla, ideální je konzultovat svůj stav s dobrým terapeutem a spolu s ním se vydat na cestu za lehčím tělem. Léčba nadváhy obvykle vedle změny životosprávy zahrnuje i akupunkturu (známe i šikovné body „proti pocitu hladu“ či „stresu“, který mnozí zajídají) a léčbu bylinnými směsmi na míru. My se společně podíváme na obecná doporučení.

Co jíst?

Jak jíst?

Co ideálně zcela vynechat?


Co pozvat do svého života?

A přidáváme pár praktických tipů z jednotlivých druhů potravin:


Zelenina - měla by tvořit významný podíl jídelníčku. Jen pozor na to, že v upraveném stavu je podstatně stravitelnější než syrová. Dobré je též jíst to, co aktuálně dozrává.

Obiloviny

Luštěniny – všechny jsou vhodné

Ovoce

Sladidla – s nimi opatrně, ale přírodních trocha neuškodí. Ideálně sladit sladkým ovocem – např. místo cukru nastrouhat do koláče mrkev či kaši dochutit nedoslazovanými povidly apod.

Maso přiměřeně

Oříšky, semínka, tuky v přiměřeném množství

Koření, dochucovadla

Nápoje

A důležitá poznámka na závěr. Nechtějte vše změnit hned. To by vedlo jen k dalšímu stresu a frustraci. Vše má svůj čas. Kila nahoru také nevylétla ze dne na den, ale plíživě se kumulovala gram za gramem. Dopřejte tělu prostor, aby se s nimi mohlo postupně zase rozloučit. Dejte svému tělu důvěru, že to spolu zvládnete. A pokud byste uvítali pomocnou ruku, jsme tu pro Vás. K dispozici máme i 20denní redukční program, který umí organismu efektivně odlehčit a nastartovat dlouhodobé změny v životosprávě.  www.tcmclinic.cz

 

Souvisedjící články

Ohnivé letní energie (4.6.2021)
Bublanina s třešněmi (25.5.2021)
Proč tloustneme? (6.5.2021)
Velikonoční zvyky očima tradiční čínské medicíny (2.4.2021)
Nadpozemské YAO (5.3.2021)
TCM Institut

TCM BOHEMIA, Národní 11, 110 00 Praha 1
T: 230 234 906, M: 603 201 686, 604 203 221
E: seminare@tcminstitut.cz
CHCI ZASÍLAT NEWSLETTER

Příjmení

Jméno

E-mailStudentské stránky

VSTOUPIT

E-learningový portál

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG pro terapeuty TCM

VSTOUPIT